Josef Géba


 

Již mnoho let se vracím do země, která není na žádných vývěsních tabulích cestovních kanceláří, tučným písmem lákající na "LAST MINUTE!" zájezdy. Ani se na ni nestojí fronty, jako na typickou destinaci pro zážitkové dovolené. Ale přesto mě dovedla uchvátit natolik, že jsem se rozhodl napsat vám o ní.

Holandsko.

Mnoho lidí se mě ptá, co na tom Holandsku pořád mám? Jednoduchá a jasná odpověď jednou větou na tuto otázku neexistuje. A tak jsem se rozhodl založit tento blog pro všechny, které zajímají ukryté krásy Holandska. Budu vám psát o zemi, kterou jsem našel, a která si našla mě.

Cestuji s rodinou a v Holandsku trávíme každoročně téměř dva týdny. Vždy však na jiném místě. Nejsme "baťužkáři", máme rádi své pohodlí. Dokonce bych řekl, že jsme typicky zhýčkaná rodina, a tak hledáme komfort úrovně vyšší třídy, jak se na klasický pár ve středních, tedy nejvíce produktivních letech sluší a patří. Přece se nebudeme uskromňovat, když jsme celý rok tak tvrdě pracovali! Ale i z komfortu v podobě každodenní vydatné snídaně, připravené majitelem nebo majitelkou B&B podniku, (kterou bychom si doma nikdy takto nepřipravili, jelikož jsme dostatečně líní a dostatečně zaneprázdnění) a i z pohledu komfortu vlastního WC, vlastní sprchy, vlastního auta, vlastních kol a vůbec všeho vybavení, které je nám, střední produktivní třídě tak vlastní, jsme schopni spatřit krásy této pro nás stále do určité míry překvapivé, zato velmi přátelské a zajímavé země.

Začínáme teď! Tedy to "teď" je přesněji září, rok 2021 a budu se pro vás snažit se železnou nepravidelností přidávat na svůj blog nové a nové články, až dokud jednoho dne nezjistím, že už nemám o čem psát. Tak vám přeji příjemné čtení! 


EDIT: ÚNOR 2022: 

Po půl roce svého psaní o Holandsku jsem se rozhodl, že Zápisky začnu postupně rozšiřovat i o jiné své cesty a zážitky, tedy nejen z Holandska. Proto jsou Zápisky z Holandska už nejen z Holandska a přinesu Vám všem, kteří ke mě zavítáte i postřehy z jiných zemí, mnou navštívených a oblíbených. Tak vám přeji příjemné čtení!